

ТОВ "ІМУНОЛОГ"
Вінницьке ТОВ "Імунолог" - єдиний вітчизняний виробник алергенів
В Україні за розрахунками є приблизно 10 млн хворих на алергічні захворювання (АЗ). Щорічно з’являється близько півмільйона нових хворих. Для обстеження і лікування такого великого масиву хворих потрібні препарати алергенів. Цю функцію в Україні виконує вітчизняне підприємство “Імунолог”, яке почало свою діяльність у 1993 році і знаходиться у м.Вінниці. Зараз підприємство виробляє понад 79 найменувань діагностичних і лікувальних алергенів та аксесуарів до них. Ряд виробів не має аналогів у світі.
Вид алергенів | Перелік найменувань | Особливі вироби, що не мають прямих аналогів у світі |
---|---|---|
Побутові
6 найм. |
Алерген із домашнього пилу, збагаченого кліщами Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides farinae, Acarus siro, алерген із пір‘я подушок, алерген із дафнії, а також/або мікст побутовий №5 (домашній пил, збагачений Dermatophagoides pteronyssinus, Dermatophagoides farinae, Acarus siro, та пір‘я подушок) | Набори мікст-алергенів у вигляді драже для проведення специфічної імунотерапії (мікст-алерген побутовий у вигляді драже). |
Епідермальні
4 найм. |
Алергени із шерсті кішки, собаки, вівці, кролика | |
Пилкові
35 найм. |
Алерген із пилку амброзії полинолистної, грястиці збірної, кукурудзи звичайної, стоколосу прямого, лободи, китнику лучного, тонконогу лучного, кульбаби, костриці лучної, пирію повзучого, полину гіркого, соняшнику звичайного, пажитниці багаторічної, жита посівного, тимофіївки лучної, кропиви дводомної, подорожнику великого, циклахени, акації білої, берези, ліщини звичайної, вільхи клейкої, дубу, тополі, грабу звичайного, горіху грецького, клену ясенолистого, липи серцевидної, каштану кінського, верби, сосни звичайної або суміші перерахованих алергенів – мікст-алергени пилкові. | Набори мікст-алергенів у вигляді драже для проведення специфічної імунотерапії: мікст-алерген пилковий №2 у вигляді драже, мікст-алерген пилковий №4 у вигляді драже, мікст-алерген побутовий №5 у вигляді драже. |
Харчові
34 найм. |
|
|
Набори, що випускаються підприємством |
|
|
Ланцети для прік-тесту | Ланцети для ротаційного прік-тесту однократного використання ЛПТ-1 (в уп. 100 шт.) – 1 голка;
Ланцети для ротаційного прік-тесту однократного використання ЛПТ-2 (в уп. 100 шт.) – 5 голок |
|
Інше та аксесуари | Розчин гістаміну, розчинна рідина, 2 види пластикових компакт-ланцетів для прік-тесту, кришки-крапельниці. | Пластикові компакт-ланцети особливої конфігурації і конструкції |
Діагностика алергічних захворювань.
Неможлива без застосування алергенів. Шкірні проби з алергенами залишаються найбільш інформативним методом діагностики алергічних захворювань. Тест уколом або прік-тест є найпоширенішим шкірним алерготестом у світі. Його перевагами перед скарифікаційною пробою є:
висока специфічність і технологічність, естетичність, повна уніфікованість, мінімальна небезпека анафілактичних реакцій і травматичність, на 30-50% менша витрата алергенів.
Значно зручніше і економніше наносити краплі алергену на шкіру за допомогою кришки-крапельниці, що входить до комплекту з алергенами.
Для прік-тесту ТОВ “Імунолог” створено 2 варіанти пластикових компакт-ланцетів з однією і 5-ма голками на списі ланцету. За конфігурацією і призначенням вони не мають прямих аналогів у світі.
В світі не існує вікових або сезонних обмежень на застосування прік-тесту.
В звязку з появою в Україні численних закордонних лабораторних мереж, наголошуємо, що лабораторна алергодіагностика є значно (у 15-30 разів) дорожчою, ніж шкірне тестування вітчизняними алергенами, не дає змоги призначити СІТ, а за інформативністю переваг перед шкірним тестуванням не має.
Скринінг алергічних захворювань.
З метою пришвидшення, покращення діагностики алергічних захворювань (АЗ), наближення спеціалізованої алергологічної допомоги до сільського населення в Україні запроваджено скринінг АЗ. Для цього підприємством „Імунолог” було створено декілька варіантів наборів для скринінгу АЗ, в тому числі з сумішей водно-гліцерівнових алергенів, які внесені безпосередньо до кришко-компакт-ланцетів. Набір не має прямих аналогів у світі.
Виявивши алергію вчасно, лікарі-алергологи мають змогу застосувати специфічну імунотерапію (СІТ) – єдиний шанс перервати перебіг алергічних захворювань.
Специфічна імунотерапія алергенами (СІТ) – найефективніший метод лікування АЗ.
В останні роки СІТ отримала „друге дихання”, завдяки встановленню багатьох його механізмів і широкому впровадженню сучасних фармакопрепаратів, з якими можна комбінувати СІТ. Як вказує Всесвітня організація охорони здоровя (ВООЗ), СІТ є методом, який впливає на всі фази патологічного процесу при АЗ і може, на відміну від фармакотерапії, обірвати їх перебіг.
Доведено, що СІТ призводить до:
- тривалої (іноді у десятки років) ремісії алергічних захворювань після завершення курсів СІТ;
- попередження поважчання захворювання і переходу більш легких клінічних проявів алергії у більш важкі;
- зменшення потреби у фармакологічних препаратах або взагалі віддалення перспективи фармакотерапії.
Дворічне застосування з метою СІТ побутових алергенів у формі драже (за даними 12 областей і наукових установ України) при цілорічному алергічному риніті дозволило у 100% хворих досягти позитивних результатів, при цьому питома вага відмінних і добрих результатів склала 85,87%. При бронхіальній астмі застосування драже дозволило досягти 99,39% позитивних результатів, в тому числі 85,27% відмінних і добрих результатів. Важливо також, що, частота незначних ускладнень СІТ склала всього 0,75 %, що у сотні разів менше, ніж при застосуванні фармакопрепаратів.
Лікування АЗ включає як фармакотерапію, так і СІТ. Але якщо фармакотерапія веде, у переважній більшості, до отримання симптоматичного, значно рідше – патогенетичного ефекту, то СІТ при раціональному застосуванні в 70-95% випадків веде до досягнення ремісії захворювання, яка може мати і багаторічну (2-15 і більше років) тривалість.
Окрім цього, застосування СІТ є суттєво дешевшим за фармакотерапію. Вже у перший рік застосування є у 2 – 6 разів, а у подальшому – у 10-15 разів дешевшою за фармакотерапію відповідних алергічних захворювань.
Незважаючи на це, охоплення технологіями СІТ хворих на АЗ в Україні, хоча щорічно і зростає, але все ж таки складає менше 10% хворих на АЗ, яким потрібен цей вид лікування.
Медикаментозна алергія – рукотворна небезпека
За даними ВООЗ летальність від фармакотерапії вже перевищує летальність від хірургічних втручань. Провідним видом побічної дії фармакопрепаратів є медикаментозна алергія, яка зустрічається у 2% населення України, зростаючи до 15% у осіб, що тривало і часто лікуються.
Оскільки найбільш вживаним способом діагностики медикаментозної алергії продовжують залишатися шкірні проби з розчинами лікарських препаратів, підприємство „Імунолог” удосконалило цей метод, створивши спеціальний набір для діагностики медикаментозної алергії і удосконаливши його технологію.
За допомогою цього набору можна:
- Підвищити діагностичну цінність методу у 3-5 разів
- Суттєво підвищити його безпечність
- Практично виключити хибнопозитивні реакції
- Досягти повної уніфікації методу незалежно від місця проведення діагностики і особи, що її проводить
- Інші напрямки діяльності ТОВ “Імунолог”
Інші напрямки діяльності ТОВ “Імунолог”
Виробництво і реалізація препаратів алергенів є основним напрямком діяльності підприємства. З гордістю підкреслимо, що всі вітчизняні препарати алергенів і засоби їх доставки, супутні технології є іноваційними, тоді як понад 90% фармакопрепаратів, що застосовуються в Україні, є генериками, тобто відтвореними копіями закордонних препаратів.
Окрім цього ТОВ “Імунолог” підтримує діяльність Асоціації алергологів України, приймає участь в навчанні студентів, лікарів і медичних сестер, організації науково-практичних форумів, з”їздів, створенні профільних всеукраїнських науково-практичних журналів і видань, низки методичних рекомендацій і монографій.
Паралельно зростанню номенклатури алергенів проводиться створення і впровадження сучасних технологій діагностики і лікування алергенами в Україні.
Розуміючи велику відповідальність як перед лікарями, так і (що найважливіше) перед численними хворими на АЗ в Україні, ТОВ “Імунолог” веде вельми зважену і гуманістичну політику забезпечення препаратами алергенів алергологічної служби України і населення. Навіть у важкі часи кризи вартість виробів ТОВ “Імунолог” зросла лише на розмір інфляції, а не у рази, як у фармпідприємств.
Засновником і керівником підприємства “Імунолог” протягом багатьох років був професор Б.М.Пухлик, якого ще за часів СРСР було визнано одним з провідних алергологів країни. Директор з виробництва – Гонько Віра Миколаївна, менеджер – Швець Наталя Анатоліївна.