м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 101-А

Пн – Чт 8:30 – 18:00
Пт - 8:30 – 17:00
Сб - 9:00 – 13:00

Дорогі Колеги!

Безумовно, живучи в нашій країні, Ви бачите, як відбувається депрофесіоналізація не тільки медицини, але і збройних сил, міліції, вищої та середньої школи, політехнічних напрямків та інших спеціальностей. Це ж, не меншою мірою, торкнулося і правлячої еліти країни, плоди діяльності/бездіяльності якої ми пожинаємо.

Як немолодий лікар, який пройшов усі щаблі охорони здоров’я – від сільської до міської медицини та управління, як науковець, який має чимало праць, що починаються зі слова «вперше …», об’їздив десятки країн, що підготував чимало учнів, хочу сказати вам, що справи в українській охороні здоров’я погані. Я, будучи одним з лідерів української та радянської алергології, не боявся це говорити більш ніж 20 міністрам охорони здоров’я України, за що потрапляв у немилість багатьох з них, призначався і знімався з посади головного спеціаліста і т.д.

Що я хочу сказати цим вступом: те, що наша головна справа, як була, так і залишається – допомагати людям. Як це не дивно, але алергологія – одна з небагатьох спеціальностей в Україні, яка не відстала від такої в розвинених країнах. Маючи в своєму розпорядженні сучасні методи діагностики і препарати, формуляри і протоколи, ми зберегли головне – можливість діагностувати і лікувати специфічними для України засобами – препаратами алергенів, виготовлених з місцевої сировини. До того ж більше третини з 300 алергологів, що працюють в країні, за своїм фаховим рівнем не поступаються кращим зарубіжним фахівцям, що зберігає для наших хворих можливість бути повноцінно обстеженими і ефективно пролікованими.

Однак, є маленький «нюанс»: ми можемо, як того вимагають WAO (Всесвітня організація з алергії) і EAACI (Європейська Академія алергології та клінічної імунології), ефективно провести алерген-специфічну імунотерапію (СІТ ) хворому на поліноз, цілорічний алергічний риніт, алергічну бронхіальну астму, інсектну алергію і т.д. тільки за умови, якщо ви, лікарі всіх спеціальностей (особливо сімейні, терапевти, педіатри, оториноларингологи) своєчасно направите хворого до нас. В іншому випадку, такий хворий буде приречений на довічну фармакотерапію, якою ми також володіємо, але яка не має перспективи у вигляді ремісії (а у дітей – навіть, практично, одужання) .

Отже, закликаю вас до співпраці. Готові також допомогти вам у підготовці на робочому місці, навчити скринінгу алергічних захворювань (АЗ), ранній діагностиці алергії на ліки тощо. Співробітники нашого центру готові виїхати у ваші лікувальні установи і обстежити відібраних хворих, виявити причини екологічних і виробничих причин масових АЗ.

Давайте дружити!

Президент Асоціації алергологів України

лауреат Державної премії професор Б. Пухлик

Зворотній зв’язок